Skip to content

Mechanik nieprofesjonalny – historia niemiła

Styczeń 5, 2012

Trafił mi się ostatnio klient, który naprawiał swoją belkę w Peugeocie 206 u lokalnego mechanika. Usłyszał o nim z polecenia i nawet znalazł pochlebną opinię o nim na jakimś forum. Jak się okazało to ‚z polecenia’ to kolega też czytał ten sam post o nim. Pojechał do niego autem i na miejscu okazało się, że to nie ta belka jest do wymiany co rzeczony mechanik myślał.

Mechanik zagwarantował, że jeszcze tego samego dnia będzie zrobione, więc zaproponował by zostawić auto.Po tygodniu gdy owy rzeczony mechanik nie był w stanie skompletować wymaganych części klient się zdenerwował i postanowił zabrać auto, ale mechanik nie dał za wygraną i powiedział, że już za 1h będzie miał części i zacznie robić. Klient zaufał mu po raz drugi. Gdy wrócił do ‚warsztatu’ zobaczył pana mechanika walącego młotem w belkę.

Każdy kto ma minimalne pojęcie o zawieszeniu i elementach związanych z budową belki na pewno się przeraził. Tak i było z klientem, który przedtem zaczerpnął nieco wiedzy. Zaczął się wypytywać mechanika co on robi i jak później zamierza to wszystko dopasować – w końcu te elementy są dopasowane co do ułamka milimetra, a każde uderzenie deformuje element!

Mechanik mu powiedział żeby się nie martwił bo on użyje palnika i będzie wszystko zgrywało się idealnie!

Na szczęście klient nie dał się nabrać i zabrał belkę i wysłał do profesjonalnego (naszego) warsztatu, a u tego pseudofachowca później jedynie ją zamontował z powrotem.

Wniosek

‚Wioskowi mechanicy’ co znają się na wszystkim nie mają pojęcia o belce. Nie posiadają odpowiedniego sprzętu i chyba tylko tragedia może w końcu skłonić ludzi do myślenia.

To nie jest wymiana lusterka! To poważna, złożona czynność wymagająca wiedzy, doświadczenia i sprzętu.

Reklamy

From → Uncategorized

2 Komentarze
  1. Chyba wiem o kogo chodzi. Faktycznie najlepiej jechać do sprawdzonych.

  2. Ta, też o nim słyszałem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: